Brīvības vēstneši Cēsīs

unnamed

Veiksmīgi aizvadīts Rīgas Skeitborda skolas “Brīvības Vēstnešu” pirmais brauciens uz Vidzemi!

2016. gada 5. augustā aizsākās vērienīgs mākslas un kultūras projekts, kas apvieno labākos Latvijas skeitbordistus un talantīgākos, jaunos reģionu māksliniekus, lai kopā radītu unikālu dāvanu Latvijas simtsgadē visiem tās iedzīvotājiem un viesiem. Tika apmeklētas burvīgās Vidzemes pilsētas: Valmiera, Cēsis un Madona.

Ar Cēsu Jauniešu domes atbalstu 6. augustā Cēsīs, Rožu laukumā notika Rīgas Skeitborda skolas meistarklases un dēļu apgleznošanas radošā darbnīca ar mākslinieku Ēriku Cauni. Vietējie jaunieši un bērni iesaistījās zīmēšanas procesā, un visiem kopā izdvās radīt 4 lieliskus mākslas darbus uz skeitborda dēļu klājiem.

Brauciena laikā tika filmēts dokumentāls stāsts par pasākuma norises gaitu, brīvības vēstnešu piedzīvojumiem un iespējām, ko sniedz mums brīvība, dzīvojot neatkarīgā valstī. Vidzemes braucienā kā fotogrāfs piedalījās viens no Latvijas radošākajiem jaunajiem, vizuālajiem māksliniekiem Kaspars Alksnis. Viņa bildes arī tiks izstādītas publiskai apskatei Brīvības Vēstnešu noslēguma izstādē, kas notiks 2017. gada rudenī Rīgā.

Projekta ietvaros tiks sarīkoti pieci pasākumi, katrā no Latvijas reģioniem (Kurzemē, Vidzemē, Latgalē un Zemgalē) un Rīgā. Vietējie iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar skeitborda kultūras  pamatvērtībām un iesaistīti dažādās radošās aktivitātēs. Notiekošais tiks iemūžināts viegli tveramā un saprotamā, augstas kvalitātes videofilmā un fotogrāfijās, kuru mērķis ir radīt cilvēkos brīvības, ģimenes, patriotisma sajūtu.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017.gada līdz 2021.gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. “Brīvības vēstneši” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Paldies puišiem, ka pirmo no pieturvietām izvēlējāties tieši Cēsis.

Vairāk par Brīvības vēstnešu projektu meklējiet šeit: https://www.facebook.com/brivibasvestnesi/?fref=ts

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s